2018 İEKO SEÇİMLERİNDE TARAF OLMAK GEREKİRSE BEN TARAFIM

10 Yıl kadar öce bu mesleğe başladığım zaman emlakçılık diye bir meslek olduğunu biliyor fakat bu mesleği tarif eden bir kanun olmadığını bilmiyordum.. Zamanla öğrendimki adımız tellalmış, yada o işi yapan kişilerle aynı potada yarışıyormuşuz. 2012 yılından sonra adımızı simsar olarak değiştirdiler. Yabancı ve yerli sermayeli kurumsal şirketler istihdam etmek istedikleri emlakçıların adlarını  bazen gayrimenkul danışmanı,bazen satış direktörü,bazen ticari gayrimenkul yada yatırım uzmanı yaptılar. Fakat hiç biri emlakçı gerçeğini değiştiremedi. Algı aynı, itibarsızlaştırılmış ve adı konmamış bir meslek. Tamamen çürük elmalardan kaynaklı bir algı. Komisyonu alırken kapıcı,berber,bakkal ayakçı,emekli,tanıdık biri.İşler kötü gidince emlakçı….

Ne hazindirki bu mesleği temsil edenlerin oluşturduğu kurumların ve komitelerin başına gelen yöneticiler elde ettikleri bu imtiyazlı durumu asla bırakmak istemiyorlar.İstanbul emlakçılar odası kurulduğu  günden bu yana  2018 yılında yeni bir yönetim kurulu yarışmasına sahne olacak.Bu yarışta hiç beklemediğim bir anda gönülden taraf olmak durumunda kaldım.Bu konuda polemik yaratmamak adına  kişi ve isim vermiyorum. Verilecek bir oyum olmasa bile gönlüm ve dileğim 2018 yılında yapılacak oda başkanlığı seçimlerinde oda başkanlığına adaylığını açıklayan MARAMDER başkanı Sayın ADNAN Yeşiltaş tan yanadır.

Kendisini destekleme sebebim aşağıdadır.

1-Enbaştan beri çizgisini korumuş ve Kanunumu istiyorum sloğanına sadık kalmıştır

2- Yıllardır beklenen emlakçılık yasasının  çıkmasını beklerken, son dakikada ortaya çıkan taşınmaz ticareti hakkında ki yönetmeliğin dümen suyuna girmemiştir.

3-Gördüğüm ve bildiğim kadarı ile  bütün mücadelesini  kendi kıt imkanları ile ve dost meclislerinde sürdürmektedir.

4-Beraber yaptığımız bir kahvaltıda   verdiği sözdür. Oda başkanı olursa ve bu süre zarfında kanun çıkmazsa ,en büyük emlak odasını kanunun çıkması için harekete geçirme sözüdür

Ben Tacir ve esnaf ayırımı yapmayan  bir oda başkanı görmek istiyorum ve gönülden  destekliyorum

YOLUN AÇIK OLSUN  ADNAN YEŞİLTAŞ …..