Merhaba Değerli Dostlar.

Rahmetli Mahzuni Şerif in dediği gibi bir zamandayız.

Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana zamanını yaşıyoruz. Temsil ettiğimiz mesleğin birçok sorunu var.

2022 Yılı esnaf ve tacirlerin bağlı bulunduğu odalar açısından biraz haraketli bir yıl olacağa benziyor.Bu işin işaretleri 2021 yılının 4. Çeyreğinde hız kazanmaya başlamış,adaylar ise yavaş yavaş sahada yerlerini almışlardı.Her bir adayın kendine göre çözüm önerileri seçim sloganlarında yer almaya başladı.

Ben ise üyesi olmadığım halde  ,2018 yılı  esnaf odası seçimlerinde yine açık ve net olarak tarafımı belli etmiş ,her ne kadar üyesi olmasak bile  manevi desteğimizi Sayın Adnan Yeşiltaş tan yana kullanmıştım.Hatta  bu sebeple vermiş olduğum bir kahvaltı davetim maalesef karşı tarafın etkisiyle birazda protesto edilmişti.Hoş kimsede pek hatırlamazya..

Adnan Yeşiltaş Beye  çok teşekkür ederim.Sayesinde çok güzel insanlar tanıdım.Kendisine bunca zamanki dostluğu ,kadirşinastlığı,efendiliği kibarlığı için teşekkür ederim.Gerçekten  karşılaştığımız her ortamda  beni onore etmekten geri kalmadı. Kendisini mesleğe ve mesleğin itibar kazanmasına adamış bir İstanbul beyefendisi..Sayın Adnan Yeşiltaş ve ekibine çıkmış oldukları bu yarışta başarılar dilerim.Sosyal medyadan takip ettiğim kadarı ile ekibinde benimde tanıdığım çok değerli meslektaşlarım var.Heside birbirinden kıymetli.

Odanın diğer bir adayı ise mevcut  Oda Başkanı Sayın Nizamettin Aşa Bey.

Kendisini  olumlu yada olumsuz eleştireceğim ,yada öveceğim kadar tanımıyorum.Basından ve medyadan herkes kadar tanıyorum Sayın Başkanın ekibindede  tanıdık meslektaşlarım  var.Çıkmış oldukları bu yolda Sayın Başkan ve ekibine başarılar dilerim.

Gelelim üçüncü adaya

Önceki dönemki seçimlerde tanıdığım iki arkadaştan birisi başkanlığa diğeri ise yönetim kurulu üyeliğine aday olduklarını seçimlere 20 gün kala açıkladılar.Kendilerinin adaylığını bekliyordum.Bu sebeple daha önce dostluğumuz olan  bazı arkadaşlara üçüncü bir adayın aybaşına kadar çıkmasını beklediğimi ifade etmiştim.

 Bu dönemki 2022 yılı seçimlerinde ise yine tarafımı belli edeceğim

Niyayet O aday çıktı.Bende arafta kalmaktan kurtuldum.Çıkmamış olsa idi tarafımı yine belli eder bir önceki dönem ki arkadaşlardan yana tavrımı belli ederdim.

Adayın Adı Yahya Uzun.

Kendisi ile son ikibuçuk yıldan buyana sık görüşüyoruz.Yahya Bey sakin yaradılışlı,düzgün ,namerde muhtaç olmayacak kadar durumu iyi,eğitimli ,iş ve işini bilen, sonuna kadar insanların arkasında duran sözü  lafı dinlenilir,tevazu sahibi, biraz Karadenizli birazda Güneydoğulu bir kardeşimiz. Ancak Karadenizli genleri daha baskın gibi duruyor..Adaylığını ilk açıkladığı birkaç kişiden birininde ben olduğunu düşünüyorum.Bana  adaylığı ile odaya başkan seçilmesi halindeki hayallerini anlattı.Hayalleri ve yapmak istedikleri olmayacak şeyler değil.Daha öncede görev aldığı bir kuruma beni davet etmiş ,yapılan hizmetleri,mekanları göstermiş,heryıl verdikleri burs sayılarından,bunların kaynağından bahsetmişti.Yine geçen yıllarda takıldığım birtakım problemleri kolayca çözüme kavuşturmuş,2020 yılının sonlarında hastalıkla boğuştuğum o kötü günlerde bana moral ve motivasyon veren üç dört gerçek dosttan biri olmuştu.Açıkça kendisi ile biraz daha fazla yol yürümüştüm.

Değerli arkadaşım Yahya Uzun ve ekibini çıkmış oldukları bu yarışta manevi olarak destekliyorum.Esnaf Odasına kayıtlı ,oy kullanma  yetkisi olan, tanıdık tanımadık meslektaşlarımında kendisi ile tanışarak  destek vermelerini bekliyorum.Kendisinin bağlı olduğu odaya üye olsam oyumu o ve ekibinden yana   kullanırdım.

İstanbul  Umum Emlak Komisyoncuları Başkanlığına aday olan Sayın Yahya Uzun Bey  ve ekibine çıktıkları yolda başarılar diler   tüm adaylara selam ve saygılarımı sunarım.

Seyfettin Şenel

Kuzengayrimenkul

3400070