ADNAN YEŞİLTAŞ I NEDEN DESTEKLİYORUM

Adnan Yeşiltaş Kimdir tanımıyor bilmiyordum. 6306 Sayılı yasa ve uygulamadaki sıkıntı ve eksiklikler ile ilgili Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü nün başlattığı bir dizi seminere devam ediyordum. Yine bir seminerde Enstitü başkanı Sayın Avukat Ali Yüksel Bey MARAMDER  Başkanı olarak kendisini takdim etti. Karayağız bir genç adam. Birşeyler söylüyor Böyle kentsel dönüşüm olmaz diyor alternatifler sunuyor.2B yasalarından bahsediyor KANUNUMU İSTİYORUM diyor. 50 civarında seçkin davetli onu dinliyor. Baktımki karşımda boş bir adam yok. Verilen arada karşılıklı birbirimize kartlarımızı verdik. Tabiki usulden. Ne o beni hatırlar nede ben onu. Sosyal medyayı kullanırkan ,arasırada basın ve yayın organlarında ilginç çıkışları dikkatimi çekmeye devam etti.. Nihayet 2017 Ekim ayı sonlarında önce sosyal medyadan arkadaş olduk.Sonra telefonla konuştuk. Bana müsait olduğunuz bir zamanda sizi ziyaret etmek isterim ,mümkünse birkaç emlak müşaviri arkadaşınızıda tanımak aramızda görmek  beni mutlu eder dedi.İyide telefonda birkez görüştüğüm birkezde ayaküstü iki laf ettiğim biri  sizi ziyaret etmek istiyorum diyor.Siz ne yaparsınız bilmem ama  ben kendisini biraz daha araştırdım. 2008 yılından bu yana KANUNUMU İSTİYORUM sloganı ile tek başına  mücadele  ederek meslek yasa taslağını hazırlatıp Sayın Milletvekili Mahmut TANAL bey aracılığı ile Meclis alt komisyonuna getirmeyi başarmış,fakat birileri biz istemezük diye taş koymuş,hemen her hafta Maramder üyeleri ile farklı bir ofiste mesleki sorunlar ve istişare kahvaltıları 8 yıl devam ettirmiş,mesleki mevzuat ve kanunu mevzubahis olunca  Türkiye nin  her yanındaki toplantılara kendi cebinden para ve zaman harcayarak katılmış ,ticaret odasının kalabalık üye yapısı sebebi ile emlakçılık mesleğinin yeteri kadar gündeme alınamayacağını hissederek tekrar esnaf odasına kaydını yaptırıp,İSTANBUL KURTULURSA TÜRKİYE KURTULUR sloganı ile İstanbul Emlak Komisyoncuları odasının bu konuda yeteri kadar aktif olamadığını hissetmiş,görmüş bu duruma çareler arayan bir idealist gördüm. Pendik Çarşı içinde zaten bir avuç emlakçıyız.Üçbeş emlakçı arkadaşımı  vereceğim kahvaltıya davet  için ofisleri gezmeye başladım. Birkaçına telefon ettim.40 -50 Adet KANUNUMU İSTİYORUM afişi bastırdım. Yeni açılmış bir kafede bir cumartesi sabahı buluşmak üzere yakın cevredeki emlakçı arkadaşları davet ettim. Zaten bir kısmının  oda kaydıda yoktu.Bir kısmı ise benim gibi ticaret odası üyesi idi.

Daha önce kahvaltılarına katıldığım,toplantılarına iştirak ettiğim arkadaşlardan bir tanesi açıkça gelemem dedi.Sebebi mevcut oda yönetiminde yönetim kurulu üyesi olması sebebi ile yakında yapılacak seçimde sizin misafiriniz olacak kişi bize karşı aday olacak bu sebeple katılmam doğru olmaz dedi.Saygı ve anlayışla karşıladım.Bir başkası ile Kanunumu istiyorum afişleri önünde fotoğraflar çektirdik. Ofisinin camına  KANUNUMU İSTİYORUM afişleri astı. Cuma akşamı saat 21.00 suları bu arkadaşım beni aradı. Beni aradılar sizin misafiriniz karşı adaymış.Bu sebeple biz o kahvaltıya katılmayacağız ,muhtemele odurki adaylığını açıklayacak  gibi laflar ettiler. Bende üyesi olmadığım bir odanın başkan adayları arasında polemiğe yer açacak bir oluşumda olmak istemediğimi misafirin başımın tacı olduğunu ,katılmak istemeyişlerinin ise kendi meseleleri olduğunu ifade ettim. Ertesi günkü kahvaltıya hakikaten beklediğim arkadaşlar katılmadı. Bilmiyorum kendilerini birileri o gece aramış olabilir yada işleri yoğundur. Fakat bizim kahvaltımız iyi idi O kahvaltıya bilgilendirici bir kahvaltı oldu. O kahvaltıda Sayın Adnan  Yeşiltaş Oda başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Kıyamette kopmadı.Bir iddiası vardı. Mevcut odanın bir dikili ağacı varsa istifa etmeye hazırım diyordu.Kahvaltı etkinliğimizin linki aşağıdadır.

http://www.kuzen.com.tr/tr/haber/maremder-ve-emfed-baskanlari-pendikte-kanunumu-istiyorum-etkinliginde-meslektaslarimizla-bulustu-370.html

Sonraki günlerde değerli dost ve meslektaşlarımla iştişarelerde bulundum. Benimde üyesi bulunduğum oda üyelerinden bir çoğu başkan adayı olarak Adnan Yeşiltaş ı  işaret ediyordu.Aday defalarca dinledim.Mesleğin sorunlarına  hakimdi. Eleştirilerini kırmadan incitmeden belaltı yapmadan dile getiriyordu. Seçimlere çok az kala ortada henüz adayım demeyen adaylar varken,yiğitçe mertçe açıkça  sorunları ve sorumluları ifade eden bir oda başkan adayını desteklemeyeceğimde kimi destekleyeceğim.Katıldığım her toplantıda esnaf ticaret odası ayrımı yapan yöneticilerimi ? İşte bu sebeple destekliyorum.